WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY

W związku z pozytywnym rozpatrzeniem wniosku szkoły o wsparcie finansowe na organizację wycieczki w ramach przedsięwzięcia ,,Poznajemy Podlaskie” organizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną 20 maja 2024 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Białowieży klas: 2 a, 2 b i 3 a. Kwota dofinansowania wynosiła 7500,00 złotych. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali Rezerwat Pokazowy Żubrów. Korzystali z gier i prezentacji multimedialnych udostępnianych dla zwiedzających. Odwiedzili Muzeum Przyrodniczo-Leśne z nowoczesną multimedialną prezentacją fauny i flory Puszczy Białowieskiej oraz weszli na wieżę widokową. Spacerowali także w Parku Pałacowym podziwiając carskie założenie parkowe w stylu angielskim z dwoma stawami, zabytkowy obelisk oraz dawne budynki i obiekty należące do zespołu pałacowego.