WALKA Z „BYKAMI”, CZYLI „SZKOLNE ZMAGANIA ORTOGRAFICZNE”

Corocznie z okazji Dnia Języka Polskiego, który obchodzimy 21 lutego, zachęcamy naszych uczniów do podjęcia zmagań z zawiłościami ojczystego języka.

Reprezentanci każdej klasy uczestniczyli w „Szkolnych Zmaganiach Ortograficznych 2024”. Zmierzyli się z niełatwą polską pisownią. Czekało na nich dyktando najeżone ortograficznymi trudnościami i test, w którym musieli wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, ale również ich praktycznym zastosowaniem. Wyniki tegorocznej ortograficznej corridy poznamy już wkrótce.
Joanna Ścibek – Trypus
Wiesława Maculewicz