ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody to ważne święto, które obchodzi się 22 marca każdego roku.
W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole zajęliśmy się tematem  wirtualnej wody. Co to dokładnie oznacza? Wirtualna woda to ukryta woda zużywana podczas produkcji żywności, ubrań, elektroniki i innych produktów. Na przykład, aby wyprodukować jedno jabłko, potrzebujemy wody do nawadniania drzewa, mycia owoców, a także do produkcji opakowania. Woda jest niezbędna w całym łańcuchu dostaw, nawet jeśli nie jest widoczna na pierwszy rzut oka.
Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie produkty i działania mają wpływ na zużycie wirtualnej wody. W klasach młodszych skupiliśmy się na „zjedzonej wodzie”, planując śniadanko poparte matematycznymi obliczeniami. Starsi uczniowie konstruowali sieć zależności uświadamiając sobie, że nasze indywidualne wybory zakupowe mają wpływ na dostępność do wody pitnej mieszkańców innych kontynentów. Każdy z nas  zastanawiał się, jakie kroki można podjąć, aby ograniczyć nasz ślad wodny. To ważne, aby edukować młodsze pokolenia na temat zasobów wodnych i zachęcać do odpowiedzialnego korzystania z wody.
Warto pamiętać, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony wód poprzez oszczędzanie, unikanie marnotrawstwa i podejmowanie świadomych wyborów. Światowy Dzień Wody to doskonała okazja, aby podkreślić tę ważną kwestię i zachęcić uczniów do działania na rzecz zrównoważonego zarządzania zasobami wodnymi.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status