JĘZYK, LITERATURA I SUKCES!

W marcu tego roku piętnaścioro uczniów klas 7-8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. R. Traugutta w Czarnej Białostockiej po raz pierwszy próbowało swoich sił w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym „Galileo” z języka polskiego, ogłoszonym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Musieli oni wykazać się doskonałą umiejętnością czytania ze zrozumieniem, szczegółową znajomością wyznaczonych lektur, jak również bardzo dobrym opanowaniem zagadnień gramatycznych.
Na początku maja do szkoły napłynęły pomyślne wieści. Nasi reprezentanci uzyskali świetne rezultaty. Laureatkami konkursu zostały: Gabriela Pietrasz (kl. 7a), Sandra Pawełkowska (kl. 8b) oraz Kornelia Guziejko (kl. 8b). Wyróżnienia zaś przyznano aż sześciorgu uczestnikom: Oskarowi Jacewiczowi, Bartoszowi Gburowi, Emilii Plichcie, Oskarowi Zawadzkiemu, Amelii Czopur (wszyscy z kl. 7a), a także Yelyzavecie Borshchovej (z kl. 8a).
Serdecznie im gratulujemy i jesteśmy dumni z ich sukcesu!

Szkolne organizatorki konkursu
Joanna Ścibek-Trypus
Justyna Chojnacka-Dołżyńska