BAL ÓSMOKLASISTÓW

          W sobotę, 4 czerwca, zgodnie z wieloletnią tradycją (przerwaną, niestety, pandemią koronawirusa), odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 bal ósmoklasistów. Był on w całości inicjatywą Rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem zorganizowali – z pomocą swoich dzieci – wspaniałe przyjęcie, zadbawszy o jego najdrobniejsze szczegóły.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00, kiedy to wszyscy zebrali się w przystrojonej balonami sali gimnastycznej, która tego wieczoru przeistoczyła się w salę taneczną. Zgromadzonych przywitała Przewodnicząca Rady Rodziców SP 2, pani Urszula Mikulska, a następnie słowo do przyszłych absolwentów skierowała pani Dyrektor, Jolanta Monika Dadura, życząc wszystkim wyśmienitej zabawy.
Po tym nastąpił jeden z głównych punktów programu – uroczysty polonez. Młodzież zaprezentowała efektowny układ choreograficzny przygotowany pod okiem nauczycielki wychowania fizycznego, pani Agnieszki Chodziutko. W eleganckich sukienkach oraz szykownych garniturach dziewczęta i chłopcy wyglądali olśniewająco. Na widok młodych dam i kawalerów kroczących w dostojnym korowodzie, prowadzonym przez panią Dyrektor, niejednemu z obecnych na sali zakręciła się łezka w oku. W końcu jeszcze tak niedawno szli do pierwszej klasy, trzymając za rękę rodziców….
Po polonezie nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia grupowe z wychowawcami i nauczycielami zaproszonymi na tę uroczystość. Pani Sylwia Wirkowska, pełniąca funkcję fotografa, ustawiła wszystkich na tle pięknie udekorowanej ścianki z napisem: „Bal ósmych klas”. Szczególną uwagę przykuwała zawieszona wysoko złota korona, dzięki której bohaterowie tego wieczoru mogli poczuć się iście po królewsku. Warto dodać, że w dalszej części imprezy uczniowie mieli też możliwość skorzystania z mniejszej ścianki fotograficznej, przygotowanej z myślą o pozowaniu do śmiesznych zdjęć towarzyskich w przebraniach lub z różnymi gadżetami.
„Sala bankietowa” mieściła się w holu szkoły oraz w stołówce. Stały tam stoły z przekąskami, ciastami, owocami i napojami. Po ciepłym posiłku uczestnicy balu ruszyli na parkiet. Przy dźwiękach znanych przebojów bawili się nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice i nauczyciele. Jak zawsze największą popularnością cieszyła się belgijka, którą młodzież zatańczyła z dużym entuzjazmem. Pod koniec przyjęcia na ósmoklasistów czekała niespodzianka. Na salę został wwieziony okazały tort z płonącymi racami. Widniały na nim gratulacje skierowane do przyszłych absolwentów SP 2 oraz wizerunek patrona szkoły – Romualda Traugutta. Projekt tortu był dziełem jednego z uczniów, Gawina Radziewicza.
O godzinie 22.00 bal dobiegł końca. Był on dla nas wszystkich wyjątkowym przeżyciem do kolekcji niezapomnianych wspomnień, pięknym zwieńczeniem wspólnej, ośmioletniej podróży. Za te niezwykłe chwile oraz wysiłek włożony w realizację całego przedsięwzięcia chciałabym serdecznie podziękować – w imieniu młodzieży, wychowawców oraz grona pedagogicznego – Rodzicom uczniów klas 8a i 8b wchodzącym w skład Komitetu Organizacyjnego Balu: p. Urszuli Mikulskiej, p. Agnieszce Wolańskiej, p. Sylwii Wirkowskiej, pp. Anecie i Adrianowi Boszko, pp. Klaudii i Maciejowi Ciurukom, p. Irenie Czernieckiej, p. Emilii Gotówko, p. Anecie Gruszewskiej, p. Danucie Grynczel, pp. Agnieszce i Tomaszowi Kowalewskim, p. Annie Kruk-Sitko, p. Adrianie Radziewicz, p. Katarzynie Rogalskiej, p. Bożenie Szumowskiej oraz pp. Agnieszce i Danielowi Wysockim.
Joanna Ścibek-Trypus
Wychowawca klasy 8b
Zdjęcia: Sylwia Wirkowska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status